wydarzeniajan grzegorczyk

Ostatnia aktualizacja 6 maja 2010 r.

Zapraszamy do księgarni NOWE

Na naszej stronie zamówisz nowe i stare książki Jana Grzegorczyka. Zapraszamy na zakupy.

Jan Grzegorczyk w Warszawie NOWE

W ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary 8 maja 2010 r. odbędzie się spotkanie pt. „Czy święci do lamusa?”. Całość poprowadzą Jan Grzegorczyk i Wojciech Prus OP. Początek o godz. 11 w sali prowincjalskiej klasztoru oo. dominikanów w Warszawie przy ul. Freta 10.

„Makatka” Jana Grzegorczyka w Teatrze Polskiego Radia

W środę 23 grudnia o 20:09 Polskie Radio w Programie I przedstawi słuchowisko Janusz Kukuły będące adaptacją wigilijnego opowiadania Jana Grzegorczyka pt. „Makatka”. Obsada: Danuta Stenka (kobieta), Krzysztof Gosztyła (mężczyzna), Arkadiusz Bazak (wuj Zygmunt), Andrzej Ferenc (Sławek), Andrzej Matul (dziennikarz), Stefan Knothe (nauczyciel).

Jan Grzegorczyk na żywo w religia.tv NOWE

W piątek, 11 grudnia 2009, o godz. 21.30 zapraszamy do oglądania programu "Rozmównica", w którym Jan Grzegorczyk na żywo będzie rozmawiał z Mikołajem Foksem o swojej najnowszej książce "Pieśń słoneczna Róży Bluszcz". Widzowie programu mogą dzwonić do studia i zadawać pytania Autorowi.

Powtórka programu: poniedziałek,14 grudnia, godz. 10.00 i 16.00.

Spotkanie z Janem Grzegorczykiem w Poznaniu

Wydawnictwo W drodze i Radio Emaus serdecznie zapraszają na spotkanie z Janem Grzegorczykiem, promujące najnowszą książkę twórcy księdza Grosera „Pieśń słoneczna Róży Bluszcz” 1 grudnia o godz. 19.30 do Dużej Sali DA w klasztorze oo. dominikanów przy ul. Kościuszki 99 w Poznaniu. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Radia Emaus Katarzyna Zagórska.

Zobacz też terminy najbliższych spotkań z pisarzem NOWE

„Chaszcze” na 9. miejscu listy bestsellerów Rostockiego

Najnowsza powieść Jana Grzegorczyka znalazła się na 9. miejsu prestiżowej listy bestsellerów „Rzeczpospolitej” prowadzonej przez Andrzeja Rostockiego.

Andrzej Chyra czyta „Chaszcze”

Od środy 7 października w Radiowej Jedynce będzie można usłyszeć najnowszą powieść Jana Grzegorczyka. Po 17.40 książkę będzie czytał aktor Andrzej Chyra.

„Chaszcze” w „Kulturoskopie” Religii.TV

Zapraszamy do oglądania nowego odcinka „Kulturoskopu” w Religia.TV. z Janem Grzegorczykiem, autorem książki „Chaszcze” będzie rozmawiała Anna Sosnowska.
Premiera odcinka w sobotę 10 października o godz. 18.00 (powtórki: wtorek, 13 października, g. 21.00, czwartek, 15 października, g. 23.15, piątek, 16 października, g. 15.00). Program można również zobaczyć na Onet.TV.

Jan Grzegorczyk w Radiowej Jedynce

W programie Moje książki 23 września od godziny 20.10 z autorem „Chaszczy” będzie rozmawiała Magdalena Mikołajczuk.

Jan Grzegorczyk w Radiowej Dwójce

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Janem Grzegorczykiem, którą 23 września ok. godziny 18.30 w programie Sezon na dwójkę poprowadzi Dorota Gacek.

Spotkanie z autorem „Chaszczy” w Poznaniu

Zapraszamy na Czwartek Literacki z Janem Grzegorczykiem, Sala Czerwona Pałacu Działyńskich (Stary Rynek 78/79), 24 września, godz. 18.00. Spotkanie poprowadzi Anna Gruszecka z Radia „Merkury”.

Nowa powieść Jana Grzegorczyka

Nakładem Społecznego Instytutu Wydawniczego „Znak” 19 września ukaże się najnowsza powieść Jana Grzegorczyka pt. „Chaszcze”. Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj.

2008

„Cudze pole” w Teatrze Polskiego Radia

W Programie I Polskiego Radia 12 i 19 czerwca o godz. 20.07 wyemitowane zostanie słuchowisko wg trzeciej części tryptyku Jana Grzegorczyka „Przypadki księdza Grosera” w reżyserii Janusza Kukuły. Obsada: Andrzej Ferenc (Ks. Groser), Magdalena Różczka (Zuzanna), Krzysztof Gosztyła (Gawrolik), Kazimierz Kaczor (Biskup), Arkadiusz Bazak (Ojciec Zuzanny), Andrzej Blumenfeld (Łotocki), Jarosław Gajewski (Ks. Cybula), Wiktoria Gąsiewska (Agatka), Tomasz Marzecki (Bocian), Marek Barbasiewicz (Stoga), Stefan Knothe (Dyrektor banku).

Jan Grzegorczyk na Targach Książki w Warszawie

Autor trylogii o ks. Groserze będzie podpisywał swoje książki 17 maja na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. Jana Grzegorczyka będzie można spotkać od godz. 12.00 do 13.00 przy stoisku nr 452D w Pałacu Kultury i Nauki. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie w Lesznie

Zapraszamy na spotkanie z Janem Grzegorczykiem, które odbędzie się 26 kwietnia o godz 16. w Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie. Dyskusję z Autorem „Cudzego pola” poprowadzi Błażej Baraniak. Wstęp wolny!

Feniks 2008 za „Cudze pole”

Wydawnictwa Zysk i S-ka oraz W drodze zostały uhonorowane nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2008. Przyznano ją w kategorii literackiej za książkę Jana Grzegorczyka „Cudze pole” ukazującą wielkość człowieka poprzez jego słabości i przypominającą, że ostatecznie liczy się tylko Miłość — jak napisano w uzasadnieniu.

Wręczenie nagrody nastąpi 29 marca 2008 r. o godz. 19.00 w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie przy ul. św. Bonifacego 9.

Jan Grzegorczyk na Targach Wydawców Katolickich

Wydawnictwo W drodze oraz Zysk i S-ka zapraszają na spotkanie z Janem Grzegorczykiem w ramach XIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie 29 marca o godzinie 14.00 w sali dolnego kościoła przy ulicy
św. Bonifacego 9. Spotkanie zatytułowane „Wierność na Cudzym polu, czyli: czy wszyscy będziemy »eksami«?” poprowadzi Iwona Schymalla. Goścmi spotkanie będą ks. Andrzej Luter i Paweł Kozacki OP.

Grzegorczyka litania do wszystkich świętych w Poznaniu

Dominikańska Szkoła Wiary zaprasza na spotkanie z cyklu Święte temperamenty, pod tytułem: „Grzegorczyka litania do wszystkich świętych, czyli gdzie jest święty?”, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 lutego, o godz. 16.00 w sali DA poznańskiego klasztoru dominikanów, przy ul. Kościuszki 99. Spotkanie poprowadzą wspólnie Jan Grzegorczyk i o. Wojciech Prus.

Spotkanie z Janem Grzegorczykiem w Łodzi

Autor „Przypadków ks. Grosera” spotka się z czytelnikami z Łodzi 28 lutego o godzinie 18.00. Wieczór autorski zatytułowany „Wierność na cudzym polu? Czy wszyscy będziemy eksami?” odbędzie się w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi, przy ul. Krzemienieckiej. Spotkanie poprowadzą o. Paweł Kozacki oraz Andrzej Rostocki.

„Bohaterowie moich powieści” w Międzychodzie

W czwartek 14 lutego o godzinie 16.30 Jan Grzegorczyk poprowadzi wykład zatytułowany „Bohaterowie moich powieści”. Spotkanie odbędzie się w ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku w sali widowiskowej Międzychodzkiego Domu Kultury, pl. Kościuszki 9.

Kolędowanie z księdzem Groserem w Gorzowie

Kolejne z cyklu spotkań Jana Grzegorczyka odbędzie się tym razem w Gorzowie Wielkopolskim. We wtorek 22 stycznia z autorem bestsellerowej trylogii „Przypadki księdza Grosera" oraz „Nieba dla akrobaty" będzie można porozmawiać o godz. 16.30 w księgarni „Daniel", przy ul. Chrobrego 9 oraz o godz. 18.00 w klubie „Na Zapiecku", przy ul. Podmiejskiej-Bocznej 14. Spotkanie klubowe poprowadzi Hanna Kaup.

„Cudze Pole” w Polskim Radiu

Od 7 do 18 stycznia w audycji „Lektury Jedynki„ o godz. 22.49 Andrzej Mastalerz będzie czytał 10 wybranych fragmentów ostatniej powieści Jana Grzegorczyka.

Kolędowanie z księdzem Groserem

czyli rozmowa z Janem Grzegorczykiem, autorem trylogii o ks. Groserze:
Wrocław: niedziela, 6 stycznia, klasztor dominikanów. Podpisywanie książek przez autora w Księgarni „Domini-Canes” od godz. 10 do 21 (po mszach św.). Po mszy św. o godz.16 w Refektarzu klasztornym - spotkanie z Autorem. Poprowadzą je Paweł Kozacki OP i Wojciech Prus OP.
Kraków: wtorek, 8 stycznia o godz. 19.00 w kapitularzu klasztoru dominikanów. Spotkanie poprowadzą: o. Grzegorz Chrzanowski OP i o. Paweł Kozacki OP.
Warszawa: piątek, 11 stycznia o godz. 19.00 w Sali Prowincjalskiej klasztoru dominikanów na Freta. Spotkanie poprowadzą Paweł Kozacki OP i Wojciech Prus OP.

Archiwum: 2007, 2006