wydarzeniajan grzegorczyk

Ostatnia aktualizacja 17 stycznia 2017 r.

Perła w Międzychodzie NOWE

Zapraszmy na spotkanie z Janem Grzegorczykiem 20 stycznia w Art Cafe — Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie, Rynek 3. Początek o godz. 17.

Grzegorczyk w Kościanie

Z autorem „Jezusa z Judenfeldu” będzie się można spotkać 19 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wrocławskiej 28. Początek o godz. 19. Spotkanie poprowadzą Katarzyna Zagórska i Paweł Sałacki.

Jezus z Judenfeldu na Stadionie Narodowym

Bogdan Rymanowski poprowadzi spotkanie poświęconene najnowszej książce Jana Grzegorczyka. Zapraszamy 17 maja na Targi Książki w Warszawie. Stadion Narodowy, godz. 16.00.

Jan Grzegorczyk na Opolszczyźnie

Od 20-22 marca Jana Grzegorczyka będzie można spotkać w Opolskiem. Pisarz odwiedzi Jemielnicę, Zdzieszowice, Pakosławice, Łosiów i Popielów. Szczegóły na stronie spotkania.

Ksiądz Groser — między fikcją, marzeniem i zgorszeniem

Pod takim tytułem odbędzie się spotkanie z Janem Grzegorczykiem w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu. Zapraszamy 26 lutego o godz. 18 na ul. Górniczą 2.

Prus odpytuje Grzegorczyka

Wydawnictwo W drodze oraz Wydawnictwo Zysk i S-ka zapraszają na spotkanie z Janem Grzegorczykiem, które odbędzie się w czwartek 24 stycznia o godz. 19.30 w Dużej Sali DA klasztoru oo. dominikanów w Poznaniu. Spotkanie poprowadzi Wojciech Prus OP.

Premiera „Jezusa z Judenfeldu” w Poznaniu

Wydawnictwo Zysk i S-ka zaprasza na premierę nowych przygód księdza Grosera. Spotkanie z Janem Grzegorczykeim odbędzie się we wtorek 4 grudnia o godz. 18. w poznańskim Piano Bar (Stary Browar). Wejście z Dziedzińca Sztuki lub od ul. Kościuszki.

„Jezus z Judenfeldu” już w naszej księgarni

Nowa książka Jana Grzegorzyka już do kupienia w naszej księgarni.

Do obejrzenia trailer „Jezusa z Judenfeldu”

„Puszczyk” w Szamotułach

W ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku 6 marca w Szamotułach odbędzie się spotkanie z Janem Grzegorczykiem zatytułowane "Puszczyk czyli o człowieku mądrym między jedną a drugą głupotą, którą popełnia". Zapraszamy do Zespołu Szkół nr 3 o godz. 17.00.

„Puszczyk” w radiowej Jedynce

Sławomir Orzechowski czyta fragmenty najnowszej powieści w I programie Polskiego Radia o 17.40 od poniedziałku (6 lutego) do piątku (10 lutego).
Tutaj znajdziesz wersję do słuchania w Internecie.

Zobacz trailera „Puszczyka”

Jan Grzegorczyk na fejsbuku

Jan Grzegorczyk ma już swoją stronę na Facebooku. Zapraszamy do śledzenia aktualnych wydarzeń.

Puszczyk i księżobójca

Przeczytaj rozmowę z Janem Grzegorczykiem na temat jego nowej książki. Wywiad przeprowadził Marcin Wilk.

„Puszczyk” — nowa książka Jana Grzegorczyka

Stanisław Madej odnajduje w kościele zwłoki proboszcza. Nie może uwierzyć, że jego przyjaciel spadł z drabiny akurat w wieczór, gdy wreszcie zdecydował się udostępnić mu pełen osobistych zapisków egzemplarz książki średniowiecznego mistyka i psychoterapeuty Tomasza a Kempis. Próbując rozwikłać zagadkę śmierci księdza, staje wobec pytań dotyczących własnego życia. Zaczyna wątpić, czy jego ucieczka z miasta i zamieszkanie w starym domku na skraju lasu miały sens. Niespodziewanie do jego rąk trafi a pamiątka rodzinna - obraz przedstawiający rozbitka na brzegu morza. Czy to stare płótno przyniesie mu jakieś przesłanie? Czy okaże się kluczem do prawdziwego szczęścia? Znakomita intryga kryminalna, przeplatająca się z wątkiem miłosnym, ubarwiona legendami i pełnymi humoru scenkami z polskiej wsi, jest jak zawsze dla Grzegorczyka tylko pretekstem do zajrzenia w głąb ludzkiej duszy.

„Puszczyk” to opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć na nowo i pokonać samego siebie. Wystarczy odważyć się każdego dnia pójść o jeden krok dalej, w puszczę.


Archiwum: 2007, 2006, 2010